Devote

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06




Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

"Nie mogę w to uwierzyć!" - stojący przy hangarowym biurku Kubański drapał się po siwej głowie - "Wyobraźcie sobie, że Firma docenia nasze szczególne zaangażowanie w robotę i daje nam wolną rękę jeśli chodzi o kolejny przydział." - zmrużył oczy, zbliżył twarz do kartki i jeszcze raz dokładnie przeczytał trzymany w rękach faks wodząc głową za tekstem w prawo i lewo.

"To całkiem ciekawe, biorąc pod uwagę, że nasza gotowość operacyjna jest dwukrotnie wyższa w miejscowej tawernie niż na lotnisku a jedna czwarta transportowanego przez nas towaru gubi się zawsze w niewyjaśnionych okolicznościach..." - spojrzał ukradkiem na przykrytą brezentem stertę pudeł w rogu hangaru po czym rozłożył ręce w geście zdziwienia

"To na pewno jakiś podstęp. Zresztą, wszyscy kochają tą wyspę i wątpię, żeby ktokolwiek chciałby się stąd ruszać. Prawda panie Roberts?" - rzucił niby retoryczne pytanie licząc na twierdzącą odpowiedź ale Roberts tylko coś zamamrotał pochłonięty nakładaniem trzeciej warstwy Hammerite na fragment kadłuba swojej maszyny.

Kubański wziął do ust cygaro i sięgnął po zapalniczkę.
"Co za bzdury, ciekawe kto myślał, że damy się na to nabrać?" - złożył kilkukrotnie kartkę, podpalił i rzucił przed siebie.

Papierowy płonący samolocik przeleciał kilka metrów łagodnym łukiem po czym uderzył w ścianę i stoczył się w dół prosto do kosza.

User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06




Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Panowie humanitaryści, zbliża się czas rotacji teatru działań a nie mam żadnego konkretnego pomysłu dokąd więc robię rozpytanie.

Serdeczna prośba o wrzucanie w odpowiedzi na posta swoich preferencji i anty-preferencji, można dać więcej niż jedną. Mile widziane uzasadnienia i dodatkowe motywy do wykorzystania. Głosują bywalcy humanitarnych misji i Ci, którzy do tej pory chcieli uczestniczyć ale nie mogli ale już obiecują, że będą.

Ze wszystkich odpowiedzi postaram się wywnioskować jakiś ogólny mood po czym na koniec i tak pewnie trafimy gdzie indziej.

🥃

Poniżej krótkie za/przeciw.

Caucasus
+cztery pory roku!
+zróżnicowana pogoda
+góry i wąwozy
-było

potencjalne motywy: humanitarni w środku/po full scale war, humanitarni w środku misji stabilizacyjnej



Marianas
+tropiki
+tropikalne deszcze
-stosunkowo mały i nieskomplikowany teren
-mało lotnisk
-”przepych i cywilizacja” na wyspach

potencjalne motywy: humanitarni w hawajskich koszulach w środku tropikalnego narco-state



Nevada
+stosunkowo duży teren z różnymi lotniskami
+Las Vegas
- piach i rzadko pada

potencjalne motywy: ganianie złych bandziorów jak w serialach z lat 80 albo post apo a la Fallout/MadMax czy inne zombie, (Mustangi z zamocowanymi piłami łancuchowymi itd...)



Normandy/Channel
+zatrzęsienie lotnisk
+Paryż i Londyn
+angielska pogoda
+na screenach wygląda na bardzo dopracowany teatr
-płaskawo i monotonnie
-krajobraz jak w Hobbitowie
-problematyczna fabularna gimnastyka - skąd w powojennej Francji wzięły się w snach Orlovskii’ego śmigłowce i co by tam miały robić?



Persian Gulf
+stosunkowo sporo lotnisk
+wyspy
+duże miasta (potencjalne questy na nawigowanie “po ulicach”)
-piach i rzadko pada
-miasta na południu są tak wypasione, że żyjący w nich bezdomni latają lepszymi maszynami niż pijana drużyna i nie wiem jak tam umieścić nasza humanitarną “biedę”. Kto tam w ogóle by potrzebował naszej pomocy? Ale jak coś to na pewno coś wymyślę.
-na północy mapy praktycznie nic nie ma



Sinai
+nowy teatr
+docelowo ma tym być sporo landmarków
-pewnie jest sporo niedociągnięć jak to pre-release
-piach...
-podobno płaskawo

potencjalne motywy: ganianie wielbłądów po pustyni, szukanie skarbów faraona -> ucieczka przed mumiami -> klimaty a la Indiana Jones, wojna Izrael vs Egipt



South Atlantic
+wieje i pada
+w praktyce to 2-3 osobne tereny
+masa fiordów do zgubienia się
-nadal niedokończony teatr
-stosunkowo małe zagęszczenie lotnisk
-wszyscy już zdążyli zmoknąć



Syria
+w praktyce to 2-3 osobne tereny
+dużo lotnisk
+zróżnicowany teren ale
-głównie piach
-było

User avatar
Wroblowaty
Posts: 184
Joined: 2019-09-05 17:34




Gildia Instruktor

VFA-313 Naval Aviator

Za:

Syria
+ Nadal jedna z najładniejszych map
+ Za niedługo ma mieć update
+ Wujah al Hajar to klimatyczna miejscówka z dobrym Kebabem
(Możliwość rozwijania/kontynuowania licznych wątków: zły brat bliźniak Wróblewskiego, złoto generała, zatargi z różnymi frakcjami)

Kaukaz
+ Zielony + pory roku
+ Zróżnicowany teren
(Humanitarni na w środku chwilowo zamrożonego konfliktu, który lada chwila może znowu stać się bardzo gorący)

"Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic, ze śmierci drwi, życiu w twarz się prosto śmieje..."
User avatar
Robo
Posts: 116
Joined: 2018-11-20 22:39




Gildia Instruktor

273rd Executive Officer

1st AC Pilot

SN-42 Commanding Officer

Każda mapa ma potencjał i jest fajna, tylko z Synajem bym jeszcze poczekał, do jakiegoś update. Teraz te obszary które są fajnie zrobione są płaskie, a tam gdzie jest ciekawiej ukształtowany teren nie ma detali, a mają być w przyszłości.

User avatar
Syd
Posts: 93
Joined: 2020-05-05 10:36




Gildia Instruktor

Za:

1) Dla mnie bezapelacyjnie obecny South Atlantic jest super i chętnie jeszcze bym pozwiedzał. Pogodowo i "klimatycznie" to najlepsze misje w jakich kiedykolwiek brałem udział, a mam wrażenie, że jeszcze sporo zostało do zobaczenia.

2) Syria - grywałem misje, gdzie fragmenty Syrii symulowały Wietnam. Coś takiego byłoby kuszące, ale nie wiem czy byłby to wystarczająco duży obszar. Jeśli tak to "Air America" pełną gębą.

Przeciw:

1) Nevada - na jety to fajne, ale na śmigłowce chyba nudno.

2) Persian Gulf, Mariany - za dużo cywilizacji.

User avatar
ags
Moderator
Posts: 224
Joined: 2019-08-23 01:45




Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

Pacyfik jest spoko, rzadko używany, przez to ma klimat „obcej ziemi”. Synaj też może być, tam się powinno dać VFRować.

Kaukaz kategorycznie nie. Jest kampania P51 w pijackim klimacie, Kaukaz nie trzyma poziomu.
NTTR: mapa źle się zestarzała, jestem na nie. Plus śmigłowce i helikoptery mogą mieć ciężko z wysokością. Oraz samoloty i awionetki też.

Resztę terenów przyjmę, tylko posiedźmy. W sumie Iranu nie zlatano.

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
Orzel
Posts: 368
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:




Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

SYRIA:
+najciekawsza terenowo mapa z "piachem"
+Cypr może też być ciekawy

KAUKAZ:
+zróżnicowany krajobraz
+wszystkie pory roku
+południowa część mapy ma potencjał, gdzie nie ma miejscowości, teren górzysty i w miarę trudny do nawigacji

POŁUDNIOWY ATLANTYK
+po aktualizacji może mieć nowy potencjał
+fiordy, fiordy i jeszcze raz fiordy
+wszystkie pory roku

NEVADA:
+chociaż piach, ale teren w miarę pagórkowaty
+viva Las Vegas
+tama Hovera
-piach

MARIANY:
+kolorowo
-trochę za mała mapa

NORMANDIA:
-nie mam ;)

SYNAJ:
-mam, ale sam piach i nudy terenowo (za płasko)

ZATOKA PERSKA:
+Dubaj i okolice
-piach, piach i znowu piach
-za płasko

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Kisi
Posts: 65
Joined: 2020-05-18 21:35
Contact:




Gildia Instruktor

VMFA-117 Executive Officer

Syria

User avatar
Viper
Posts: 492
Joined: 2018-10-18 00:46




Gildia Pilot

1st AC Executive Officer

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Pilot

kazda mapa obrócz Normandi ( bo nie mam ) tu najważniejszy jest klimat !!! - zaczynalismy na Nevdadzie ( wtedy to najgorsza mapa niby ) a niebyło nas jeszcze w Zatoce - Marjanach i Synaju choc jak Robo napisał na tą mape moze byc jeszcze za wcześnie a Mariany troche małe - kolega Syd tez dobrze pisze ze na Malvinach jeszcze sporo do zwiedzania zostało ale nic sie niestanie tez jak zmienimy lokalizacje i puzniej tam wrócimy - jednak w tej całej historii najważniejsze jest to jednak aby nie zabrakło wyobrazni i siły :) Qbie i Wróblowi do wymyslania kolejnych przygód :) , " dziękujemy ;)
" beer - drink and we fly no matter where " 8-)

User avatar
Orzel
Posts: 368
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:




Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Przy okazji poruszę jeszcze temat tabu, czyli mody. Wiem, że wielu kręci na to nosem, ale niektóre "gadżety" naprawdę dodają kolorytu i można wiele "wycisnąć" z nudnej mapy.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply