[2019-01-31 20:30] Zatoka Perska - Misja 04

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Borsuk
Posts: 441
Joined: 2018-03-16 20:37

Flights: 140 (379hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Image

Nazwa wydarzenia: [2019-01-31 20:30] Zatoka Perska - Misja 04 (BLUE)

Data/godzina wydarzenia: 2019-01-31 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Avantar

Serwer: s01.gildia.org

Sloty: 22/27

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=1076

Mapa: Persian Gulf

Czas trwania: 120min.

Krótki opis:

OCA STRIKE na lotnisko na wyspie QESHM

Link do pliku ACMI:
https://1drv.ms/u/s!AqKR6AxB7uPKghsPMy3Qce4Yd-r1

Lista obecności:

ObecniNieobecni

User avatar
Qba
Posts: 629
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 250 (620hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Dzięki za świetną misję! Wrzucam spostrzeżenia i pomysły.

Na plus:
  • Fajne są zawsze wszelkie smaczki fabularne, typu ranni żołnierze do ewakuacji czy chiński samolot pasażerski w środku walki powietrznej. Dzięki temu "immersion" jest większe a serce zaczyna bić szybciej już na briefingu :)
  • Realizujemy coraz bardziej skomplikowane scenariusze uwzględniające coraz więcej samolotów i wymagające coraz większej koordynacji - nasz skill bez wątpienia rośnie. Jednocześnie cieszy to, że prezentujemy nastawienie "symulacyjne" a nie "growo-strzelankowe" zarówno na poziomie całej operacji jak i małych rzeczy takich jak LSO.
  • Brawa dla Magica (ów?), za ogarnięcie tylu samolotów.

    Do przemyślenia:
  • Na ostatniej misji bardzo odczuwalny był spadek FPS. Nie wiem czy w misji nie znalazło się po prostu za dużo obiektów. Wizja idealnie wyglądającej bazy lotniczej wypełnionej samolotami i jednostkami naziemnymi dookoła jest kusząca dla każdego MM ale w praktyce może to oznaczać mniej FPSów.
  • Działa już w DCSie tankowiec KC-135MPRS z koszykiem. Wydaje się lepszym rozwiązaniem niż KC-130 czy IL-78. Poza tym może jednak nie racetrack tylko circle?
  • Z TACANami tankerów było wczoraj to samo co na mojej misji Case I z zeszłego miesiąca - pokazywały tylko kurs bez zasięgu.
  • Przy rozbudowanych operacjach air to ground można pomyśleć nad dodaniem drugiego kontrolera na AWACS/JSTARS kontrolującego działania AG na osobnej częstotliwości, żeby poluźnić radio na Magicu.
  • Jeżeli w założeniach misji flighty mają trzymać się zadanych czasów na waypointach to trzeba się liczyć z tym, że prawie na pewno będzie jakieś opóźnienie (np. Sweep Enfield 1 wczoraj) i wtedy AWACS musi nadać do wszystkich flightów np. ROLEX +10 co oznacza, że do wszystkich zadanych czasów dodajemy 10 minut.
  • Hornety zaczynające na hot na katapultach i tak potrzebują w praktyce 10 minut, żeby się przezbroić, skonfigurować i skoordynować do lotu.
  • W miarę możliwości prosimy o dodawanie tankowca w pobliżu lotniskowca tak, by był tam wciąż obecny, gdy flighty będą wracać. Dwa S-3 Vikingi mogłyby startować luźno 30-45 minut po głównej grupie i już wisieć na jej powrót.
Dzięki!

User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 447
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 230 (581hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Jako MM w Armie już sam się kiedyś przejechałem na tych wszelkich obiektach mających dodać klimatu. Owszem, gdyby właściwie działało, to z pewnością zrobi wrażenie kilka startujących śmigłowców, piechota biegająca w pobliżu lotniska czy masa zaparkowanych samolotów. Jednakowoż ograniczenia techniczne nie pozwalają na zbyt wiele i zawsze trzeba wypośrodkować optymalizacja/ilośc jednostek.

Problemy z fpsami (nie tylko ja, komputer jest solidny) miałem w 2 momentach. Na lotnisku, gdzie dopiero po drugiej próbie załadowania misji udało mi się zająć slot, miałem tak niskie fps-y że nawet nie dałęm rady obejrzeć tych wszystkich smaczków na lotnisku. Dopóki się patrzyłem w dół, było w miarę ~15 fps, gdy tylko uniosłem głowę spadało do 3fps. Ledwo dałem radę wystartować.

Kolejny spadek był w rejonie celu. Owszem włączenie TGP zawsze wpływa na ilość fps (to już brocha ED), jednak nie znacznie. Problem zaczął się gdy wycelowałem w TGP w cel. Drastyczny spadek, im bardziej później schodziłem w dół, tym bardziej spadały fpsy aż na 10000ft wywaliło bluescreen.

Myślę że można tu się najbardziej zastanowić nad tą mega liczną piechotą. Wbrew pozorom po tym jak zaatakowaliśmy lotnisko, wcale nie dodawali piechociarze imersji. Dlaczego? Ano dlatego że nad głową mieli 3x A-10 które zrzucały na nich setki kilogramów bomb. Ani jeden z nich nawet nie ruszył się miejsca stojąc jak kołek podczas ataku, w pobliżu bombardowanych celi :) Wiadomo, jest to wina DCS'a że piechota jest jaka jest, ale wniosek z tego nasuwa się taki żeby nie wrzucać jej jednak zbyt dużo. Co innego w miejscach gdzie walcząśmigłowce i taki piechociarz możę zaszkodzić pilotowi - jego obecność ma jakiś wpływ na to co musi robić pilot śmigła. Dla A-10 czy Harrierów to tylko statyści ;) Dość słabi w swojej roli jeśli chodzi o DCS.

Poza tym klimat ciekawy, misja zdecydowanie bardziej skomplikowana od poprzednich jakie tu latałem. Oby więcej takich złożoności i smaczków (chiński samolot).
Podobało mi się także to że czułem w tej misji uzależnienie od tego jaką robotę zrobi CAP. Jak się słuchało korespondencji CAPów z MAGIC to włos się jerzył. Lecieć tam tą wielką świnią czy nie? Będzie wróg czy nie?


BTW: Ktoś wie co na RWR oznacza FS? Było jako główne zagrożenie przez spory czas. Nie było to na pewno F-5 jak z początku myślałem, bo nie było daszka o radarze powietrznym, a z rozmów słyszałem że wszystkie Bandits zniszczone. W manualach nie ma nic o FS. Jest tylko F5.

User avatar
Qba
Posts: 629
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 250 (620hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

FS to Fan Song czyli radar Sa-2.

User avatar
Mal
Posts: 202
Joined: 2018-10-01 15:36

Flights: 159 (415hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Rezerwa

VF-31 Naval Aviator


odpalanie na szybko zeby zrobic miejsce psycho bo nie wiedzielismy dlaczego nie moglismy wejsc do gry psychowi sie udalo dopiero po moim starcie

User avatar
Ronan
Posts: 378
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Nooo panie Rafal. Piękne lądowanie

Post Reply