[2023-07-18 20:30] Midnight Sabre

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Qba
Posts: 631
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 256 (630hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Image

Nazwa wydarzenia: [2023-07-18 20:30] Midnight Sabre

Data/godzina wydarzenia: 2023-07-18 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Qba

Serwer: dedi.gildia.org [DCS #1]

Sloty: 22/28

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?t=6135

Mapa: Mariana Islands (MODERN)

ACMI: KLIK

Czas trwania: 120min.

Krótki opis:

Koniec lat 80. Wyspy Maryjaninskie gdzieś na Pacyfiku pod rządami niedemokratyczngo i niepoczytalnego dyktatora. Carrier Strike Group po udanym pierwszym desancie Marines kontynuuje operację wsparcia miejscowych sił rewolucyjnych. Istnieje możliwość modyfikacji slotów Red (proszę pisać na PW).

Lista obecności:

Obecni Nieobecni Statystyki rozgrywki

Statystyki umieszczono na stronie wydarzenia: KLIK

User avatar
Qba
Posts: 631
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 256 (630hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Podsumowanie:
  • Stronie Blue nie udało się zniszczyć wystarczającej ilości pojazdów Red broniących lotniska Tinianina tak, by oddziały lądowe Marines mogły przypuścić atak bez ryzyka dużych strat własnych.
  • Stronie Red udało się w pewnym sensie "przepędzić" samoloty Blue znad wyspy Tinianina. Oddziały lądowe Marines zostały bez jakiejkolwiek osłony czy wsparcia. Lotnictwo Red poniosło jednak spore straty - 2/3 maszyn nie wróciło do bazy.
I jako Mission Maker i jednocześnie główny planujący chciałem przeprosić pozostawione na pastwę losu załogi Uhatek. W żadnym zakładanym przeze mnie scenariuszu nie było myśliwców Red panoszących się swobodnie nad wyspą. Jednocześnie jednostki naziemne Marines na wyspie nie zostały wyposazone przeze mnie w jakąkolwiek obronę przeciwlotniczą co było ewidentnie mission-makingowym błędem - powinni tam mieć chociażby kilka Stingerów, które miałyby szanse obronić północny obóz.

Post Reply